administraţie publică

O STRADĂ FURATĂ ORAŞULUI TIMIŞOARA, CAROL ROBERT DE ANJOU

Aşa cum vă spuneam mai demult despre strada închisă în mod ilegal de persoane suspuse, saptămâna asta am primit si răspunsul oficial al primăriei Timisoara, răspuns care mă face să cred că nişte oameni au beneficiat în mod ilegal de spaţiul public, închizînd o strada deschisă traficului pietonal.

Voi ataşa mai jos răspunsul oficial al celor din primăria Timişoara , aşteptând ca acum organele competente, poliţia sau alt for decizional în această situaţie, să rezolve problema, să readucă situaţia la normalul cunoscut de toată lumea, fără ziduri şi porţi care blochează intrarea pe stradă.

Aşa că se vede clar că cineva are tot interesul ca lucruruile să rămână aşa cum sunt, adică o stradă închisă publicului timişorean şi transformată în mod ilegal în spaţiu privat.Poate că acum se va sesiza cineva de această ilegalitate care a răpit oraşului câteva sute de metri pătraţi din centrul istoric al capitalei Banatului.

de Blaj M

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *